Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znowu polała się krew!

Data publikacji 06.01.2010

Przepompowano prawie 10 litrów krwi, a 21 osób trafiło pod opiekę lekarza i pielęgniarek. Tym razem to nie opis przestępstwa ani katastrofy lecz kolejnej akcji krwiodawstwa Policjantów i pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie i podległych jej komisariatów. Wczoraj rano wszyscy chętni oddali krew w specjalnie do tego przystosowanym autobusie, który zaparkował na dziedzińcu jednostki. Jak bezcenny jest to dar, najlepiej wiedzą wszyscy chorzy i ofiary wypadków drogowych. Od lat honorowo oddawana przez policjantów i pracowników cywilnych z Legionowa krew ratuje życie wielu ludziom.

Punktualnie o 10-tej na parking Komendy Powiatowej Policji w Legionowie po raz kolejny wraz z obsługą medyczną przyjechał odpowiednio wyposażony i przystosowany autobus-ambulans mobilnej stacji krwiodawstwa. Dwudziestu jeden policjantów z Legionowa i podległych komisariatów, a także pracownicy cywilni ustawiali się w kolejce, aby oddać krew.

W akcji uczestniczyło 21 honorowych dawców. Pobrano prawie 10 litrów tego bezcennego płynu. Zebrana krew trafi w większości do warszawskich szpitali, gdzie uratuje życie najbardziej potrzebującym. W tym roku to pierwsza, ale z pewnością nie ostania tego typu akcja legionowskich policjantów.

Funkcjonariusze w ostatnich latach kilkakrotnie już oddawali krew w odpowiedzi na liczne apele i prośby szpitali oraz społeczeństwa. Prym w tego typu akcjach wiodą policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie, którzy i tym razem nie zawiedli i licznie ustawili się w kolejce do ambulansu.

ea/rsz

Powrót na górę strony