Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszował legitymację, by chodzić do klubów

Data publikacji 05.01.2010

17-letni Bartosz M. sfałszował legitymację szkolną przerabiając w niej swoją datę urodzenia. Zrobił to, by jak oświadczył policjantom, bez problemu wchodzić do nocnych klubów. Przestępstwo wyszło na jaw, gdy posłużył się tą legitymacją podczas kontroli biletów. Już wkrótce poniesie konsekwencje swojego postępowania.

Kontroler w czasie sprawdzania biletów w kolejce metra wychwycił, że w legitymacji, którą posłużył się nastoletni pasażer prawdopodobnie dokonano zmian. Poprosił o pomoc policjantów, którzy potwierdzili jego podejrzenia. Posługujący się sfałszowanym dokumentem Bartosz M. został zatrzymany. 17-latek oświadczył policjantom, że przerobił legitymację po to, żeby bez problemów wchodzić do nocnych klubów. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Dokonywanie fizycznych zmian w istniejącym autentycznym dokumencie np. poprzez: wprowadzenie nowych fragmentów, usuwanie już istniejących treści, czy zmiany zapisów przez wpisanie innej daty urodzenia, co miało miejsce w tym przypadku jest przerobieniem dokumentu. Za przerobienie dokumentu uznać należy także dokonanie takich zmian, które doprowadziły do tego, iż dokument po przerobieniu odpowiada swą treścią rzeczywistości, czyli np. przerobienie błędnie wpisanego nazwiska na nazwisko o właściwym brzmieniu lub samodzielne „uaktualnienie” ważności legitymacji.

 

ak, ah

 

Powrót na górę strony