Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na tej konsoli nie zagrają

Data publikacji 04.01.2010

20-letnia Agnieszka K. i 19-letni Emil M. zostali zatrzymani w centrum handlowym za kradzież konsoli do gier o wartości ponad 1400 zł. Wpadli na gorącym uczynku, kiedy kobieta wynosiła w torbie konsolę, a mężczyzna w spodniach joystic. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem piaseczyńscy policjanci udali się do jednego z centrów handlowych, gdzie miała miejsce kradzież sklepowa. Po przybyciu ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że sprawcami kradzieży była 20-latka i 19-latek.

Para była w sklepie wcześniej. Wtedy wybrali sobie konsolę do gier o wartości ponad 1400 zł. Z towarem przeszli na inne stoisko, wyjęli konsolę z pudełka i próbowali schować ją do torby, którą miała przy sobie młoda kobieta. Niestety torba okazała się mała. Para wyszła ze sklepu bez zakupów. Już wtedy byli obserwowani przez pracowników ochrony.

Po godzinie wrócili ponownie na zakupy. Udali się prosto do działu, gdzie zostawili wózek z wybraną konsolą do gier. Teraz Agnieszka K. miała już większą torbę podręczną i konsola się zmieściła, zaś Emil M. joystic schował w spodnie. Kobieta opuściła sklep wyjściem dla klientów bez zakupów, mężczyzna włożył do wózka jedno piwo i udał się kasy.

Po wyjściu ze sklepu zostali ujęci przez ochronę i przekazani w ręce funkcjonariuszy. 20-latka i 19-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Dziś dochodzeniowcy przedstawią im zarzut kradzieży. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/hkk

 

 

Powrót na górę strony