Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka opiekowała się dzieckiem

Data publikacji 31.12.2009

Piaseczyńscy policjanci zostali powiadomieni, że nietrzeźwa matka opiekuje się 2,5 rocznym dzieckiem. O interwencję poprosił ojciec dziecka. Kobieta miała ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdy sygnał o pijanych rodzicach opiekujących się dziećmi jest błyskawicznie sprawdzany przez policjantów. Gdy się potwierdza, najmłodsi otoczeni są natychmiast troskliwą opieką, zaś wobec dorosłych wyciągane są konsekwencje. Podobnie było wczoraj, gdy o interwencję poprosił ojciec dziecka powiadomiony przez pracowników ochrony, że prawdopodobnie kobieta jest nietrzeźwa, a pod opieką ma małe dziecko.

Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce interwencji i sprawdzili stan trzeźwości matki. Szybko okazało się, że kobieta, miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Matka w takim stanie opiekowała się swoim 2,5 rocznym dzieckiem. Zaniepokojeni całą sytuacją powiadomili ojca dziecka, a ten poprosił o interwencję piaseczyńskich policjantów. Na szczęście dziecku nic się nie stało, trafiło pod opiekę ojca.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak, hkk

Powrót na górę strony