Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwacz "okazji" przyłapany na gorącym uczynku

Data publikacji 31.12.2009

Upojenie alkoholowe i nadarzająca się "okazja" zaprowadziły 42-latka przed sąd. Za kradzież kabla zasilającego mężczyzna odpracuje na rzecz powiatu pruszkowskiego 240 godzin w formie prac społecznych. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 500 złotych.

Wczoraj około 20:35 policjanci z raszyńskiego komisariatu otrzymali polecenie udania się do centrum handlowego. Na miejscu oczekiwali już pracownicy ochrony, którzy ujęli sprawcę kradzieży kabla zasilającego od oświetlenia zewnętrznego. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu. Sprawcą okazał się 42-letni Jacek W., który w chwili zdarzenia miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontakt z mężczyzną był niemożliwy, dlatego został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał dochodzeniowcy zajęli się wyjaśnianiem sprawy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Podczas składania wyjaśnień oświadczył, że kilka miesięcy temu przyjechał do stolicy w poszukiwaniu pracy. Trudnił sie głównie dorywczymi pracami budowlanymi. Jednak bardzo często zdarzało się, że nie miał zajęcia. Wówczas, jak przyznał, „tułał się" i szukał okazji do łatwego zarobku. Jacek W. nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Nie wiedział, co robił na terenie Raszyna i do czego był mu potrzebny kabel zasilający.

Teraz będzie musiał "zabawić" u nas dłużej. Mamy nadzieję, że z korzyścią dla mieszkańców powiatu.

ea/io

Powrót na górę strony