Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla włamywacza

Data publikacji 31.12.2009

Sukcesem zakończyły się policyjne działania skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Policjanci z komisariatu w Lesznowoli wyjaśnili okoliczności kradzieży z włamaniem, kradzieży i zniszczenia mienia, które miało miejsce kilka dni temu w Nowej Iwicznej. 57-letni Jan Ch. włamał się do domu, ukradł ta, biżuterię i odtwarzacz DVD. Potem wracał tam jeszcze dwukrotnie. Właściciel oszacował straty na sumę 3500 zł. Wczoraj decyzją sądu Jan Ch. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiace.

Sprawa swój początek miała przed świętami. Wtedy to, pod nieobecność właściciela, miało miejsce włamanie do domu w Nowej Iwicznej. Sprawca ukradł biżuterię i odtwarzacz DVD. Gdy skończyły się pieniądze, sprawca kolejny raz dokonał kradzieży. Tym razem jego łupem padły karnisze i przewody elektryczne, które wyrywał ze ścian. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawca tak się „zadomowił „ w cudzym mieszkaniu, że nawet się umył i przebrał w ubrania właściciela. Właściciel wstępnie oszacował straty na 3500 zł.

Gdy właściciel stwierdził, że do jego domu dokonano włamania, powiadomił funkcjonariuszy z komisariatu w Lesznowoli. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Technicy kryminalistyki podczas oględzin zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Po dwóch dniach intensywnej pracy zebrali pokaźny materiał dowodowy. Mieli już pewność, że sprawcą włamania jest 57-letni Jan Ch.

Mężczyzna wydawał się być zaskoczony, nie bardzo mógł uwierzyć w to, że został przez policjantów zatrzymany. Z zebranych materiałów wynikało, że dokonał kradzieży z włamaniem, kradzieży i zniszczenia mienia w domu w Nowej Iwicznej. Takie też usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

ak, hkk

 

Powrót na górę strony