Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się na budowę

Data publikacji 30.12.2009

Policjanci z warszawskich Włoch podczas patrolu zatrzymali na gorącym uczynku 34–letniego Roberta G. i 29-letniego Jarosława Ś. Mężczyźni chcieli ukraść z terenu budowy narzędzia o łącznej wartości około 22 tys. złotych. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około 3.00. Policjanci z warszawskich Włoch patrolujący ulice Żwirki i Wigury zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast zareagowali. Po krótkim pościgu zatrzymali 34–letniego Roberta G. Drugi ze sprawców 29-letni Jarosław Ś. został zatrzymany następnego dnia w swoim mieszkaniu.

Funkcjonariusze na terenie budowy zobaczyli zerwaną kłódkę do kontenera. Na zewnątrz pomieszczenia leżały narzędzia budowlane szlifierka, piła motorowa, wycinarka elektryczna, wiertarka oraz nożyce do cięcia metalu, które sprawcy wynieśli z pomieszczenia i przygotowali do zabrania.

Właściciel o kradzieży i odzyskaniu narzędzi dowiedział się od funkcjonariuszy. Wartość strat oszacował na około 22 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
 

 

ak, ew

 

Powrót na górę strony