Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awantura w sklepie zakończona trzema zarzutami

Data publikacji 30.12.2009

Będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w jednym z pruszkowskich sklepów. Szarpał się z kolegą, który chciał go uspokoić i odprowadzić do domu. Potem naruszył nietykalność cielesną i znieważył funkcjonariuszy straży miejskiej a także groził pobiciem, kiedy ci chcieli odwieźć go do domu. Na koniec okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez komornika sądowego.

Awantura przed jednym z pruszkowskich sklepów została zarejestrowana przez kamerę monitoringu miejskiego. Na miejsce przyjechał patrol straży miejskiej, który podjął interwencję.

Dochodziła godzina 23:00, kiedy mundurowi z Pruszkowa zostali skierowani na ul. Przy Księżycu w celu potwierdzenia danych osobowych legitymowanego przez strażników miejskich mężczyzny. Po sprawdzeniu okazało się, że Daniel P. jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez komornika sądowego.

Po sporządzeniu stosowanej dokumentacji z uwagi na fakt, iż mężczyzna był nietrzeźwy, został odwieziony przez strażników do domu. Pod drzwiami mieszkania, 30-latek zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy. Używał słów wulgarnych, uderzył jednego z nich drzwiami klatki schodowej, szarpał i popychał. Mężczyzna nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Zaczął się samookaleczać. Po obezwładnieniu, Daniel P. zaczął grozić strażnikowi pobiciem.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj zajęli się nim dochodzeniowcy, którzy przedstawili mu trzy zarzuty: znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej funkcjonariusza straży miejskiej grożąc mu pobiciem. Daniel P. przyznał się tylko do znieważenia funkcjonariuszy. W najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

io/js
 

Powrót na górę strony