Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wnuczek” w areszcie

Data publikacji 30.12.2009

Wczoraj kryminalni z Pragi Północ zapobiegli oszustwu, które naraziłoby starsze małżeństwo na stratę 10 tysięcy złotych. Zatrzymany przez nich 23-latek posługiwał się metodą „na wnuczka”. Dzisiaj usłyszał trzy zarzuty. Został na dwa miesiące tymczasowo aresztowany.

23-latek podał się za maklera giełdowego i kolegę „wnuczka” starszego małżeństwa z Pragi Północ. Chciał pożyczyć od nich 10 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni przeczuwając podstęp, zadzwonili po Policję. Kryminalni z Cyryla i Metodego natychmiast pojawili się w domu małżeństwa. Cierpliwie czekali na oszusta. Gdy tylko zapukał do drzwi, zatrzymali go.

Podczas przesłuchania kryminalni odkryli, że 23-latek, jak sam to określił, dokonał w tym samym dniu trzech tego typu „akcji". Jedna z nich była udana. Starsza kobieta z Targówka nabrała się na jego kłamstwa i „pożyczyła” mu 1500 złotych.

Do tej pory zatrzymany mężczyzna nie miał konfliktu z prawem. Dzisiaj usłyszał trzy zarzuty dwóch usiłowań oszustw i jednego oszustwa. Został na dwa miesiące tymczasowo aresztowany. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

ea/mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony