Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał imprezy

Data publikacji 29.12.2009

Zarzut zabójstwa usłyszała 50-letnia Dorota R., która w jednym z mieszkań na Ochocie śmiertelnie raniła nożem 47-latkę. Do policyjnego aresztu trafili również 38-letni Mariusz S. i 37-letni Dariusz K. Mężczyźni pomagali sprawczyni zabójstwa zacierać ślady przestępstwa. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu. Policjanci z Ochoty otrzymali informację, że na klatce schodowej w jednym z bloków na terenie dzielnicy leży zakrwawiona kobieta. Na miejsce natychmiast została skierowana grupa operacyjno-dochodzeniowa. O sprawie policjanci powiadomili miejscową prokuraturę. 47-letnia kobieta miała ranę kłutą w okolicy klatki piersiowej.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Ochoty natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców zabójstwa. Funkcjonariusze ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 50-letnią Dorotę R. podejrzewaną o dokonanie zabójstwa oraz 37-letniego Dariusza K., który pomagał jej w zacieraniu śladów przestępstwa. Z zebranych przez policjantów materiałów wynikało, że w zacieraniu śladów pomagał im również 38-letni Mariusz S. Mężczyzna ukrywał się. W sobotę został zatrzymany przez policjantów z patrolu.

Z przeprowadzonych czynności i przesłuchania świadków ustalono, że do zabójstwa doszło podczas imprezy alkoholowej w jednym z mieszkań. Uczestnicy spotkania, obawiając się konsekwencji, wynieśli z mieszkania zwłoki kobiety na schody, po czym uciekli. Następnego dnia rano znalazł ją mieszkaniec bloku i powiadomił policjantów z Ochoty.

50-letnia Dorota R. usłyszała zarzut zabójstwa, natomiast 38-letni Mariusz S. i 37-letni Dariusz K. zacierania śladów przestępstwa. Sąd aresztował zatrzymanych na trzy miesiące.

ea/ew

Powrót na górę strony