Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za groźby grożą im 2 lata więzienia

Data publikacji 29.12.2009

Za groźby i wyzwiska odpowie 40-letni Dariusz G. i 27-letni Piotr K. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani tuż po awanturze, jaką 40-latek razem ze swoim kolegą urządził swojej żonie, teściowej i szwagrowi. Za to przestępstwo grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w drugi dzień świąt. Pijany 40-latek wszczął awanturę w rodzinie. W groźbach pozbawienia życia i wyzwiskach wtórował mu jego 27-letni kolega. Mężczyzna groził teściowej, szwagrowi i swojej żonie. Jak się później okazało, była to już kolejna interwencja Policji w stosunku do agresywnego 40-latka.

Pokrzywdzeni w obawie, że mężczyzna spełni swoje groźby powiadomili funkcjonariuszy. Po kilkunastu minutach od otrzymania zawiadomienia policjanci byli już na miejscu. Tam zatrzymali 27-latka. 40-latek natomiast zamknął się w domu i dopiero po dłuższym czasie otworzył drzwi. Obydwaj mężczyźni byli pijani.

Wczoraj po wytrzeźwieniu mężczyźni trafili w ręce dochodzeniowców, którzy przedstawili im zarzuty kierowania gróźb karalnych. Szybko okazało się, że 40-latek nie pierwszy raz groził rodzinie. Miesiąc temu, również  pod wpływem alkoholu, znęcał się nad swoją żoną. Wtedy postanowieniem prokuratury został oddany pod dozór policyjny. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ea/hkk

Powrót na górę strony