Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kradzieży puszek piwa do komputera

Data publikacji 29.12.2009

Po nitce do kłębka. I tym razem otwoccy kryminalni nie dali za wygraną. Podjęte czynności operacyjne i dobre rozeznanie środowiskowe doprowadziły do zatrzymania 17-letniego Dawida D. i odzyskania komputera wraz z osprzętem.

22 grudnia br. policjanci zatrzymali czterech sprawców kradzieży 24 puszek piwa z jednej ze stacji paliw w Otwocku. Policyjna dociekliwość doprowadziła do ustalenia, iż jeden z mężczyzn Dawid D. brał udział w jeszcze innym przestępczym procederze. Podjęte działania doprowadziły do odnalezienia w miejscu zamieszkania 17-latka komputera wraz z całym osprzętem. Został on zabezpieczony. Mimo, że komputer nie figurował w bazie rzeczy utraconych, to wszystkie okoliczności wskazywały, że został on skradziony.

Profesjonalizm i doświadczenie policjantów z wydziału kryminalnego pozwoliło na szybkie ustalenie hasła, a tym samym użytkownika tego sprzętu. Okazało się, że 12 grudnia br. w Otwocku doszło do włamania do domu jednorodzinnego, skąd został skradziony komputer z osprzętem wartości ok. 3 tys. zł.

17- latek przyznał się do kradzieży i nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej, natomiast komputer wrócił do właściciela.

aw/js
 

Powrót na górę strony