Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy powstrzymał napastnika

Data publikacji 28.12.2009

Spowodował zagrożenie w ruchu drogowym wchodząc na rondo przed jadący pojazd. Gdy kierowca zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, ten najpierw skopał mu samochód, następnie otworzył przy użyciu siły drzwi pojazdu i wyrwał kierującemu telefon komórkowy. Dzielnicowy jadąc w dniu wolnym swoim samochodem zauważył szarpiących się mężczyzn i natychmiast zareagował na zdarzenie. Wspólnie z pokrzywdzonym zatrzymał agresywnego i nietrzeźwego 23-letniego Gabriela W. Policjant odzyskał również skradziony telefon komórkowy.

Wczoraj, kilka minut przed 20:00 na rondzie  w Radzyminie przed jadącą almerę wtargnął nagle młody mężczyzna. Kierowcy w ostatniej chwili udało się zatrzymać pojazd, a co za tym idzie uniknąć zdarzenia drogowego. Gdy kierujący nissanem zwrócił uwagę pieszemu, ten niespodziewanie zaczął uderzać pięściami i kopać w karoserię pojazdu. Następnie mężczyzna podszedł do drzwi kierowcy, siłą otworzył drzwi pojazdu, wyrywając trzymany w ręku mężczyzny telefon komórkowy. Kierowca wysiadł ze swojego pojazdu i szarpiąc się z agresywnym młodzieńcem usiłował odebrać mu swój aparat telefoniczny.

W tym samym niemal czasie do ronda dojeżdżał swoim samochodem dzielnicowy wołomińskiej komendy. Widząc szarpiących się przy samochodzie mężczyzn, w dniu wolnym od służby, natychmiast zareagował. Już w pierwszej chwili zorientował się, kto jest ofiarą a kto napastnikiem. Szybko przy pomocy pokrzywdzonego mężczyzny policjant obezwładnił napastnika, odebrał mu skradziony telefon i powiadomił miejscowych funkcjonariuszy.

23-letni Gabriel W. miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ts

Powrót na górę strony