Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święta na drogach Warszawy (aktl. 27.XII, godz. 19:30)

Data publikacji 27.12.2009

11 wypadków drogowych i 91 kolizji to bilans czterech dni świątecznego weekendu na ulicach stolicy. Policjanci zatrzymali w tym czasie 33 nietrzeźwych kierowców. W wypadkach rannych zostało 14 osób. Kontrole na trasach wlotowych do Warszawy trwają. Policjanci wydziału ruchu drogowego sprawdzają również trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów poruszających się po mieście.

W Wigilię, 24 grudnia 2009 r. w Warszawie miały miejsce 34 kolizje i 4 wypadki, w których rannych zostało 8 osób. Na ulicach stolicy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

Na drogach podwarszawskich powiatów doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 10 osób. Zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców.

W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia 2009 r. w Warszawie doszło do dwóch wypadków, w których ranna została 1 osoba. Policjanci wzywani byli również do 18 kolizji. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny „rekordzista” miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Statystyka drogowa z podwarszawskich powiatów to 1 wypadek, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.

Drugiego dnia świąt, 26 grudnia 2009 r. w Warszawie doszło do 9 kolizji oraz 2 wypadków, w których ranne zostały 2 osoby. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców.

Na drogach okołowarszawskich powiatów miały miejsce 3 wypadki, w których rannych zostało 6 osób. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

27 grudnia 2009 r. od wczesnych godzin rannych prowadzone są kontrole na trasach wlotowych do Warszawy. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy stołecznej Policji sprawdzają również trzeźwość kierowców poruszających się po ulicach miasta. Do godziny 19:30 zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców. "Rekordzista" miał we krwi 1 promil alkoholu. W Warszawie doszło do 30 kolizji oraz 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby.

Stołeczni policjanci przypominają, że w czasie świąt przeprowadzane są wzmożone kontrole ruchu drogowego. Poza sprawdzaniem trzeźwości kierujących, funkcjonariusze zwracają uwagę między innymi na stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego komendy stołecznej Policji przypominają, że to czy dojedziemy do celu i szczęśliwie spędzimy ten świąteczny czas, w dużej mierze zależy od nas samych.

Pojazd którym będziemy podróżować musi mieć przede wszystkim aktualny przegląd techniczny. Poza tym sprawdźmy poziom oleju, jak również płyn w spryskiwaczach. Nie zapominajmy o zabraniu ze sobą kompletu żarówek samochodowych, które będzie trzeba wymienić w razie potrzeby. Bardzo ważne jest, abyśmy sprawdzili ciśnienie w oponach, jak również koło zapasowe, z którego po kilku latach leżenia w bagażniku mogło zejść powietrze.

Na wyposażeniu samochodu powinny znajdować się: trójkąt ostrzegawczy, gaśnica posiadająca aktualną legalizację, kamizelka odblaskowa oraz apteczka. Należy pamiętać również o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest właściwe zabezpieczenie bagaży, które w przypadku nawet drobnej stłuczki mogą przemieszczać się po pojeździe, powodując szkody i obrażenia ciała.

mm, wrd ksp

Powrót na górę strony