Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój

Data publikacji 24.12.2009

Dwóch pijanych młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali dzisiaj w nocy śródmiejscy policjanci. Napastnicy zaatakowali przygodnie spotkanych w okolicach Placu Trzech Krzyży mężczyzn, żądając od nich pieniędzy. Sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani tuż po rozboju. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.

Dzisiaj w nocy około godziny 4.00 policyjny patrol ze śródmiejskiej patrolówki przejeżdżając w okolicach Placu Trzech Krzyży, zauważył kilku szarpiących się ze sobą mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji, w wyniku, której zatrzymano dwóch sprawców usiłowania rozboju.

Od pokrzywdzonych policjanci dowiedzieli się, że zostali zaatakowani przez napastników, którzy zażądali od nich pieniędzy. Zatrzymani przez funkcjonariuszy Kamil O. lat 20 i Adrian L. lat 22 zostali zbadani na zawartość alkoholu. Obaj trafili do izby wytrzeźwień, pierwszy miał 1.5 promila, a drugi prawie 3. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą po przeprowadzeniu czynności procesowych i ustaleniu roli jaką pełnili w sprawie, najprawdopodobniej przedstawią im zarzuty usiłowania rozboju.

Za ten czyn sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 

to/js

Powrót na górę strony