Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt dla koleżanki ze szkolnej ławki

Data publikacji 24.12.2009

22-letnia Monika W. próbowała wyłudzić kredyt w wysokości 19 tysięcy złotych. Kobieta przedstawiła sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach sporządzone przez jej koleżankę, które miało jej ułatwić uzyskanie kredytu. Obie zostały zatrzymane przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Ochoty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ochoty ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy młoda kobieta będzie chciała wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że ubiegająca się o kredyt w wysokości 19 tysięcy złotych, 22-latka, przedstawiła w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności przed wypłatą pieniędzy Monika W. została zatrzymana. Jak się okazało, nieprawdziwy dokument potwierdzający zatrudnienie, który miał uwiarygodnić starania o kredyt, wystawiła jej koleżanka ze szkoły, 22-letnia Marta S. Po chwili i ona została zatrzymana przez funkcjonariuszy.

19 tysięcy złotych pozostało w banku, a zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ubiegały się w innych bankach o podobne kredyty. Czyn, którego się dopuściły, zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ew

Powrót na górę strony