Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrócili, żeby ukraść coś jeszcze

Data publikacji 23.12.2009

Kamera i aparat cyfrowy o łącznej wartości 1500 złotych padło łupem trzech obywateli Gruzji w wieku od 31 do 37 lat. Mężczyźni wpadli, gdy ponownie w tym samym sklepie próbowali ukraść trzy kamery i aparat cyfrowy na kwotę 4600 złotych. Tym razem dzięki czujności ochrony sklepu powiadomiono policjantów z warszawskich Włoch. Dzisiaj sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z warszawskich Włoch zostali powiadomieni przez ochronę jednego ze sklepów w Al. Krakowskiej o zatrzymaniu sprawców kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali się na miejsce zdarzenia. Jak oświadczył pracownik sklepu, w listopadzie skradziono im aparat fotograficzny oraz kamerę, na łączną kwotę 1500 złotych. Wtedy jednak nie udało się zatrzymać sprawców, którzy ze skradzionym łupem wyszli ze sklepu.

Gdy mężczyźni wrócili dziś ponownie na miejsce przestępstwa, pracownik ochrony rozpoznał ich, jako sprawców kradzieży dokonanej w listopadzie. Przez cały czas bacznie ich obserwował. Trzej mężczyźni usiłowali ukraść trzy kamery i aparat cyfrowy o łącznej wartości 4600 złotych. Zaczęli zrywać ze sprzętu zabezpieczenia, jednak tym razem nie udało się im. Wpadli, gdy zrezygnowani próbowali opuścić sklep.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku od 31 do 37 lat. Usłyszeli oni dwa zarzuty kradzieży i zarzut usiłowania kradzieży. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.
 

ew/js

Powrót na górę strony