Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił bez powodu

Data publikacji 23.12.2009

29-letni Marcin P. nie spodziewał się, że po trzech tygodniach od momentu pobicia młodego mężczyzny zostanie zatrzymany i przyjdzie mu ponieść odpowiedzialność karną za przestępstwo, którego się dopuścił. Wczoraj został zatrzymany przez kryminalnych, prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty pobicia i kierowania gróźb karalnych.

Trzy tygodnie temu w środku nocy pokrzywdzony mężczyzna wracał ze znajomymi z baru do domu. Nie przypuszczał nawet, że będąc już na swojej posesji zostanie pobity. Na jego drodze stanęli trzej mężczyźni, którzy jak i sama ofiara spożywali wcześniej alkohol.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 29-latek razem z dwoma innymi mężczyznami wyraźnie szukał zaczepki. Napastnicy swoją uwagę skierowali na poszkodowanego mężczyznę. Ten chcąc uniknąć spotkania z nieznanymi mężczyznami szybko skierował się na swoją posesję. Jak się okazało to nie stanowiło jednak przeszkody dla mężczyzn szukających „wrażeń”. Przeskoczyli przez ogrodzenie i go pobili. Na tym nie koniec, zatrzymany 29-latek kierował pod adresem pobitego groźby pozbawienia życia, jeśli ten powiadomi policję o tym co się stało.

Kryminalni podjęli czynności operacyjne, które miały doprowadzić do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Działania te przyniosły efekty. Wczoraj policjanci zatrzymali 29-letniego Marcina P. Zatrzymanie dwóch pozostałych uczestników zajścia jest już tylko kwestią czasu.

29-latek był bardzo zaskoczony kiedy zobaczył policyjne odznaki. Nie sądził, że zostanie zatrzymany. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty pobicia i gróźb karalnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

hkk/js
 

Powrót na górę strony