Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki na posesji w Raszynie

Data publikacji 29.08.2020

Zabezpieczona marihuana, pieniądze na poczet przyszłych kar oraz zatrzymana jedna osoba to wynik ostatnich działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Zarzuty uprawy, posiadania i przygotowania do obrotu środków odurzających usłyszał 24-letni mężczyzna. Został on objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Na trop nielegalnego procederu wpadli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Falenty handluje narkotykami. Z zajęcia tego uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Jednocześnie funkcjonariusze ustalili, że narkotyki, którymi handluje zatrzymany mają być ukryte w budynku gospodarczym na jednej z posesji w Raszynie, gdzie mężczyzna obecnie mieszka.

Policjanci objęli obserwacją teren posesji. Ustalili jej właściciela oraz osoby, które wynajmowały lokal mieszkalny. Po wstępnym rozpytaniu przystąpili do przeszukania budynku mieszkalnego, posesji i garażu. To właśnie tam na jednej z półek znaleźli pięć torebek foliowych z zawartością suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Podobny susz policjanci zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń mieszkalnych. Otwarta torebka foliowa była schowana za lodówką. Dodatkowo na terenie posesji policjanci znaleźli dwa krzewy konopi.

W toku dalszych czynności policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut uprawy konopi, posiadania i przygotowania do obrotu środków odurzających. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.  Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Tekst: Edyta Adamus

Film i foto: nadkom. Jarosław Florczak, mł. asp. Rafał Rutkowski

  • Policjanci z zatrzymanymi
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone pieniądze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.61 MB)

Powrót na górę strony