Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechali na „gościnne występy”

Data publikacji 21.12.2009

Prokurator zastosował dozór wobec trzech złodziei, którzy przyjechali do Warszawy z drugiego końca Polski tylko po to, żeby dokonać kradzieży odzieży. W sumie ukradli kilkanaście sztuk markowych ubrań na łączna kwotę 22 tysięcy złotych. Wpadli w ręce południowopraskich wywiadowców w momencie, kiedy pakowali kolejne skradzione rzeczy do samochodu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z wywiadu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy właśnie opuszczali jedną z galerii handlowych z kolejnym łupem. Pakowali skradzione rzeczy do samochodu. Na pytanie funkcjonariuszy, skąd mają te ubrania i co robią pozostałe markowe rzeczy w aucie odpowiedzieli, że nic na ten temat nie wiedzą i udawali, że nie mają o niczym pojęcia.

Wywiadowcy zabezpieczyli markowe kurtki, kamizelki, bluzy, swetry i spodnie. W sumie wartość start wyniosła około 22 tysięcy. Sprawcy dokonali kradzieży w 3 galeriach handlowych. Za każdym razem wybierali te same sklepy 5 różnych ekskluzywnych marek światowych. 23-letni daniel C., 24-letni Kamil P. i 21-letni Mateusz D. przyjechali do Warszawy z drugiego końca Polski. Jak ustalili policjanci, mężczyźni zrobili sobie taką wycieczkę tylko w jednym celu, chcieli dokonać kradzieży sklepowych. Byli do tego dobrze przygotowani, posiadali specjalne torby i plecaki, w których wynosili towary.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny zabezpieczonych ubrań, okazali je właścicielom sklepów i przedstawili zatrzymanym zarzuty. W prokuraturze cała trójka została objęta policyjnymi dozorami.

dt, jw

 

Powrót na górę strony