Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowej siedziby policjantów w Mrozach

Data publikacji 18.07.2020

Policjanci z Mrozów rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. W 2018 roku w ramach Programu Modernizacji Policji Komendy Stołecznej Policji rozpoczęła się w tej miejscowości budowa Komisariatu Policji. Inwestycja powstała nakładem ponad 5,6 miliona złotych

Uroczysty apel z okazji otwarcia nowego Komisariatu Policji w Mrozach odbył się 17 lipca br. przy udziale Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja i jego zastępcy Włodzimierza Pietronia, kadry kierowniczej komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, a także przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski przywitał gości oraz podziękował wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do powstania nowej siedziby Komisariatu Policji w Mrozach - "Dzisiejsze święto jest wyjątkowe (...) wkraczamy w inną epokę. Dzięki wspólnym staraniom Policji i samorządu miasta Mrozy otwieramy nowy, nowoczesny i funkcjonalny budynek, w pełni dostosowany do współczesnych wyzwań”. Dodał, że Policja staje się nowocześniejsza, a co za tym idzie skuteczniejsza w swoich działaniach.

Do skutecznych działań Policji odwołał się także Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej dziękując policjantom za niezwykle skuteczną służbę - Nie byłoby to możliwe, gdyby nie doskonała służba prewencyjna (…) kolejny rok z rzędu służba obchodowa dzielnicowych jest na najwyższym poziomie w garnizonie. Jednocześnie Komendant Stołeczny Policji podkreślił, że formacja musiała stanąć na wysokości zadania, żeby nasi policjanci mogli w godnych warunkach, profesjonalnie wykonywać swoje zadania.

Do podziękowań i życzeń przyłączył się również Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, który zaznaczył, że Komisariat z policjantami wyszkolonymi, profesjonalistami, służącymi w dobrych warunkach służy nam wszystkim.

Swoje słowo do policjantów skierował również Burmistrz miasta Mrozy Dariusz Jaszczuk, który podziękował za służbę i zaangażowanie, jak również podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Komisariatu.

W nowej siedzibie policjanci jak i pracownicy cywilni będą mieli lepsze warunki pracy.

Nowy Komisariat spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów również tych z niepełnosprawnością ruchową. Stworzenie nowoczesnego i przyjaznego Komisariatu w Mrozach kosztowało ponad 5,6 miliona złotych. W budynku o powierzchni ponad 648m2 docelowo służbę pełnić będzie 29 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Uprzejmię informuję, iż w związku z otwarciem nowej siedziby Komisariatu Policji w Mrozach zmianie uległ numer telefonu kontaktowego. Aktualny numer telefonu to 47 7249850

tekst:sierż.szt. Anna Wójcik, foto,video: nadkom. Jarosław Florczak, Marek Szałajski

 • Wprowadzenie sztandaru
  Wprowadzenie sztandaru
 • Wciągnięcie flagi na maszt
  Wciągnięcie flagi na maszt
 • Policjanci salutują fladze
  Policjanci salutują fladze
 • Fanfary
  Fanfary
 • Komendant Stołeczny Policji salutuje sztandarowi
  Komendant Stołeczny Policji salutuje sztandarowi
 • Złożenie meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji
  Złożenie meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji
 • Wciągnięcie flagi na maszt
  Wciągnięcie flagi na maszt
 • Wciągnięcie flagi na maszt
  Wciągnięcie flagi na maszt
 • Komendanci salutują fladze
  Komendanci salutują fladze
 • Przemówienie Komendanta z Mińska Mazowieckiego
  Przemówienie Komendanta z Mińska Mazowieckiego
 • Wręczenie odznaczeń przez Komendanta Stołecznego Policji
  Wręczenie odznaczeń przez Komendanta Stołecznego Policji
 • Wręczenie odznaczeń przez Komendanta Stołecznego Policji
  Wręczenie odznaczeń przez Komendanta Stołecznego Policji
 • Mianowanie na wyższy stopień policyjny przez Komendanta Stołecznego Policji
  Mianowanie na wyższy stopień policyjny przez Komendanta Stołecznego Policji
 • Wręczenie kluczy do Komisariatu Policji w Mrozach
  Wręczenie kluczy do Komisariatu Policji w Mrozach
 • Poświęcenie komisariatu
  Poświęcenie komisariatu
 • Odprowadzenie sztandaru
  Odprowadzenie sztandaru
 • Komisariat Policji w Mrozach
  Komisariat Policji w Mrozach
 • Komisariat Policji w Mrozach
  Komisariat Policji w Mrozach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.71 MB)

Powrót na górę strony