Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 18.12.2009

Funkcjonariusze z komisariatu w Wawrze zatrzymali 19-letniego Damiana D., który sprzedał zegarek warty maksymalnie 200 złotych, za 2500 złotych. Towar wystawił na jednej z aukcji internetowych. Kupujący przyjechał z nad morza osobiście odebrać swój zakup. Oszust wystawił nawet własnoręcznie napisane oświadczenie, w którym potwierdził autentyczność zegarka. Kiedy wszystko się wydało zainterweniowali policjanci. Zatrzymany już nie po raz pierwszy dopuścił się tego rodzaju przestępstwa.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej zostali zaalarmowani przez mieszkańca Gdańska o tym, że został oszukany przez młodego mężczyznę z Wawra.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zakupił on na jednej z aukcji internetowych zegarek znanej światowej firmy za kwotę 2500 złotych. Osobiście przyjechał do Warszawy odebrać towar. Sprzedający napisał mu nawet oświadczenie, w którym potwierdził, że jest to zegarek autentyczny. Klient po powrocie do domu zgłosił się do przedstawicielstwa firmy, której towar kupił i tam dowiedział, że z całą pewnością nie jest to ich produkt. Zegarmistrz wycenił zegarek na maksymalnie 200 złotych.

Reszta należała już do policjantów. Bardzo szybko ustalili, kim jest oszust. Okazało się, że jest on dobrze znany policjantom z Mrówczej. W przeszłości był już zatrzymywany w związku z innymi oszustwami internetowymi.
Tym razem również usłyszał zarzut. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Apelujemy do wszystkich osób robiących zakupy za pośrednictwem internetu, by dokładnie sprawdzali kim są sprzedający. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, oszuści wykorzystują naszą nadmierną ufność bądź nawet naiwność.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony