Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakup 6 samochodów z napędem elektrycznym w policyjnej wersji oznakowanej wraz z 3 stacjami ładowania (wallbox) dla potrzeb Komendy Stołecznej Policji

Data publikacji 24.06.2020

Komenda Stołeczna Policji, w ramach naboru wniosków o dofinansowanie dla zadania z zakresu ochrony powietrza (dla państwowych jednostek budżetowych) w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, uzyskała dofinansowanie na zakup 6 samochodów z napędem elektrycznym w policyjnej wersji oznakowanej wraz z 3 stacjami ładowania.

Całkowity koszt projektu wynosi: 1.104.000,00 PLN

Kwota dofinansowania stanowi: 552.000,00 PLN.

Realizowany projekt jest już kolejnym projektem Komendy Stołecznej Policji w zakresie doposażenia jednostki w nowoczesny sprzęt ruchu drogowego, a dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zakupione pojazdy będą nie tylko nowoczesne, ale również i ekologiczne.

Zakupione samochody wykorzystywane będą przede wszystkim w miejscach, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych. Ponadto używane one będą podczas spotkań profilaktycznych oraz imprez plenerowych, promując technologie proekologiczne.

Opracowała: G. Dolega-Dylewska/ea

Powrót na górę strony