Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł „słup” i organizatorzy oszustwa

Data publikacji 18.12.2009

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane podczas próby wyłudzenia kredytu. Tym razem w ręce stołecznych policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł 42-latek, który jako tzw. „słup” próbował wyłudzić 30 tysięcy złotych w jednym z banków na warszawskiej Pradze. Został zatrzymany, kiedy pojawił, aby odebrać pieniądze. Wraz z nim wpadł 53-letni Zbigniew K. i 55-letnia Grażyna P., przy których policjanci znaleźli dokumenty związane z przestępstwem.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy stołecznej zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna składający wniosek o pożyczkę na kwotę 30 tysięcy złotych najprawdopodobniej usiłuje oszukać bank. Dodatkowo sprawdzono dokumenty, z którymi przyszedł po kredyt i okazało się, że oszust złożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

42-letni Tadeusz G.. zatrzymany został w banku, gdy przyszedł po pieniądze. Wraz z nim zatrzymano 53-letniego Zbigniewa K. oraz 55-letnią Grażynę P. którzy mieli przy sobie dokumenty związane z przestępstwem, jak i świadczące o innych oszustwach.

Policjanci szybko ustalili, że Tadeusz G. w rzeczywistości jest osobą bezrobotną i bezdomną. Najprawdopodobniej został wykorzystany przez Grażynę P. i Zbigniewa K. jako tzw. „słup”. Cała trójka została zatrzymana. Może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

dt

 

Powrót na górę strony