Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów zatrzymani

Data publikacji 17.12.2009

Dziś trzech mężczyzn zatrzymanych przez wolskich policjantów usłyszało w prokuraturze rejonowej zarzuty rozbojów . Podejrzani są o dokonanie na terenie Woli i Bemowa czterech napadów na sklepy całodobowe, zakład bukmacherski i salon gier.Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku grudnia policjanci zostali powiadomieni o napadzie, do jakiego doszło w sklepie całodobowym na warszawskim Bemowie. Sprawcy obezwładnili pracownika poprzez rozpylenie gazu w aerozolu i zabrali z kasy fiskalnej ok. 2 000 zł. Kolejne napady miały miejsce w odstępach kilkudniowych. Sposób działania napstników był podobny. Sprawcy doprowadzali pracowników do stanu bezbronności zazwyczaj używając gazu obezwładniającego i kradli od 300 zł do 2000 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni mają na sumieniu także inne napady m. in. zakład bukmacherski, salon gier i sklepy całodobowe.Dwóch zatrzymanych sprawców 23-letni Marcin S. i 26-letni Artur T. są dobrze znani Policji, wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa. Obaj mężczyźni, jak również 22-letni Krzysztof H. usłyszeli dziś w prokuraturze wolskiej zarzuty rozboju. Ponadto Artur T. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Amfetaminę zabezpieczyli policjanci w jego mieszkaniu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że osoby mogą mieć związek z innymi napadami na placówki tego typu w Warszawie. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.


ak, jb

 

Powrót na górę strony