Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od zakłócenia ciszy nocnej do napaści na policjantów

Data publikacji 17.12.2009

Czterech mężczyzn i jedną kobietę zatrzymali bielańscy policjanci w związku z napaścią. Funkcjonariusze przyjechali do jednego z mieszkań na wezwanie sąsiadów uskarżających się na głośną muzykę i krzyki. W trakcie tej, z pozoru błahej interwencji, uczestnicy nocnego zakłócenia rzucili się na policjantów z pięściami. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do izby wytrzeźwień.

Nic nie zapowiadało takiego przebiegu zdarzeń. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej. Udali się na miejsce i jak zazwyczaj bywa w takich przypadkach, zamierzali pouczyć bawiące się towarzystwo. Okazało się jednak, że jeden z mężczyzn – 28-letni Mirosław A. jest poszukiwany do zakładu karnego.

Funkcjonariusze poinformowali go, że w związku z tym musi udać się z nimi do komendy. To nie spodobało się reszcie towarzystwa. Uczestnicy libacji stawali się coraz bardziej agresywni. Spośród siedmiu osób, które były w mieszkaniu tylko dwie nie brały w tym udziału. Pozostali zaczęli obrzucać policjantów wyzwiskami, odgrażać się, aż wreszcie ich zaatakowali. Funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego, aby odeprzeć ataki pijanych i agresywnych napastników.

Odpierając ataki policjanci założyli kajdanki dwóm mężczyznom i wezwali na pomoc posiłki. Po przybyciu wsparcia wszystkie osoby biorące udział w napaści zostały zatrzymane. 29-letni Marcin W., 27-letni Marcin B., 33-letni Radosław R., 28-letni Mirosław A. oraz 23-letnia Kamila B. trafili do izby wytrzeźwień. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

dt, aa

 

Powrót na górę strony