Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na Stadionie X-lecia

Data publikacji 17.12.2009

51 sztuk odzieży i 56 par obuwia z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na Pradze Południe. Zatrzymali obywatela Nigerii, który handlował nielegalnym towarem. Jest to efekt kolejnych działań przeprowadzonych na bazarze wokół dawnego stadionu X-lecia. Funkcjonariusze zapowiadają następne kontrole.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejne działania w okolicy byłego Stadionu X-lecia. Bardzo szybko zlokalizowali mężczyznę, który sprzedawał odzież i obuwie, które tylko udawały rzeczy oryginalne znanych światowych producentów. W rzeczywistości były to zaledwie podróbki posiadające zastrzeżone znaki towarowe.

Funkcjonariusze zainteresowali się tym co robi i co posiada w wielkich siatkach obywatel Nigerii. Okazało sie, że dysponował szerokim asortymentem odzieży. Można było zakupić u niego, miedzy innymi buty różnych marek, a także swetry, bluzy, dresy, czapki, kurtki i skarpety . Policjanci zabezpieczyli cały towar. W sumie było to 51 sztuk odzieży i 56 par butów.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, a jego towar nie trafi już do obrotu.

dt, jw

 

Powrót na górę strony