Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

GRUPA „SPEED” działa nawet w czasie epidemii

Data publikacji 27.05.2020

Od początku stycznia tego roku policjanci z warszawskiej grupy „SPEED” skontrolowali prawie 10 tysięcy pojazdów i nałożyli ponad 6,5 tysiąca mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W tym samym czasie 1500 kierowców utraciło uprawnienia za brawurową jazdę. Kierowcy ukarani mandatem karnym mogą uiścić karę bezpośrednio funkcjonariuszom, którzy dysponują terminalami płatniczymi.

W tym szczególnym czasie wszyscy musimy dostosowywać się do nowych przepisów wynikających z konieczności dbania o zdrowie i życie swoje oraz innych. Niestety niektórzy uczestnicy ruchu drogowego wciąż zapominają, że oprócz przestrzegania konkretnych uregulowań prawnych związanych z walką  z COVID, nadal  mają obowiązek przestrzegania zasad, których łamanie często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci „drogówki” podsumowali ten rok. Niestety statystyki nie są optymistyczne. Od początku 2020 roku funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę prawie 10 tysięcy pojazdów. Mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości „50+” ukarali prawie 1500 kierowców, a ogółem nałożyli ponad 7 tysięcy mandatów. Zatrzymali też prawie 300 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przypominają, że pomimo istniejącego zagrożenia epidemią koronawirusa nadal dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy ukarani mandatem karnym mogą uiścić karę bezpośrednio funkcjonariuszom, którzy dysponują terminalami płatniczymi. Wszystko odbywa się oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków sanitarnych.  

Tekst: Edyta Adamus

Powrót na górę strony