Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli nawigacje, wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 16.12.2009

Policjanci z Wawra w bezpośrednim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w przeciągu jednej nocy włamali się do trzech passatów i ukradli trzy nawigacje. Wartość skradzionego sprzętu pokrzywdzeni łącznie oszacowali na kwotę 54 tysięcy złotych. Łup w całości funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli.

Wszystko rozegrało się po 2.00 w nocy. Patrolujący teren Wawra mundurowi usłyszeli w radiostacji komunikat dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do dwóch samochodów. Radiooperator podał rysopis jednego ze sprawców.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań. Niemalże od razu zauważyli uciekające dwie osoby. Po krótkim pościgu zatrzymali obu młodzieńców. Równie szybko wyszło na jaw, że to właśnie oni włamali się do dwóch passatów i ukradli stamtąd dwie nawigacje. Przyznali się do popełnionych czynów. Wskazali również miejsce, gdzie ukryli swój łup. Były to pobliskie zarośla. Tam w dużych workach na śmieci leżały ukryte dwie nawigacje. 24-letni Jarosław G. i 34-letni Marcin W. trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni, którzy dokonali przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych zabezpieczyli jeszcze jedną nawigację, która jak się później okazało, również pochodziła z passata, do którego Jarosław i Marcin włamali się tej samej nocy, tyle że w innym miejscu i nieco wcześniej.

Po zebraniu całości materiałów obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Za krdzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

ea/jw

Powrót na górę strony