Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione piły

Data publikacji 15.12.2009

Podrobione piły spalinowe znanej firmy ujawnili wczoraj piaseczyńscy policjanci. Zatrzymali obywatela Słowacji, który na parkingu przy ulicy Puławskiej handlował trefnym towarem. Rynkową wartość zabezpieczonego sprzętu wstępnie oszacowano na 3 tysiące złotych. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj po południu policjanci patrolujący rejon jednego z centrów handlowych zwrócili uwagę na grupkę mężczyzn prowadzących ożywioną dyskusję i oglądających towar. Postanowili przyjrzeć się bliżej, co wzbudza takie emocje zebranych. Gdy podeszli bliżej, okazało się że jeden z mężczyzn sprzedaje piły spalinowe jednej ze znanych marek. Policjanci zaczęli podejrzewać, że towar może być „podrobiony”. 

Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Mężczyzna posiadał narzędzia z podrobionymi znakami towarowymi jednej z firm, które sprzedawał. Po zabezpieczeniu towaru obywatel Słowacji został przewieziony do komendy. Wstępnie wartość rynkową zabezpieczonych pił spalinowych oszacowano na 3 tysiące złotych.

Po zebraniu wszystkich materiałów i dowodów policjanci przedstawią zatrzymanemu zarzut łamania ustawy o prawie własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/hkk

Powrót na górę strony