Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany rowerzysta był poszukiwanym przestępcą

Data publikacji 15.12.2009

Prawie cztery miesiące policjanci próbowali namierzyć 25-letniego Rafała C. mieszkańca dębskiej gminy, który miała zasądzone 3 lata więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wpadł niefortunnie podczas kontroli drogowej. Podczas jazdy na rowerze miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Już trafił do zakładu karnego.

Była późna noc. Policyjny patrol jechał radiowozem ulicą Budowlaną w Mińsku Mazowieckim. Nagle policjanci zobaczyli rowerzystę, mozolnie pokonującego kolejnego metry asfaltu. Cyklista miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Został zatrzymany do kontroli. Policjanci najpierw wylegitymowali mężczyznę, a następnie zbadali alkomatem. O stanie upojenia alkoholowego świadczył wynik prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Rowerzystą okazał się 25-letni Rafał C. mieszkaniec gminy Dębe Wielkie. W jego przypadku nie tylko wynik wskazania alkomatu był zaskakujący.

Z policyjnych baz danych wynikało, że pijanym rowerzystą jest mężczyzna, wobec którego zasądzono trzy lata więzienia za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Rafał C. od przeszło czterech miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Tym sposobem poszukiwany, pijany rowerzysta trafił do aresztu, a następnie za mury zakładu karnego. Zanim opuścił mińską jednostkę przedstawiono mu zarzut jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn

Powrót na górę strony