Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzała narkotyki w szkolnej łazience

Data publikacji 14.12.2009

Dozorem i aresztem zakończyła się przestępcza działalność 17-latki i jej 18-letniej koleżanki. Po zatrzymaniu Patrycji L., częstującej inną dziewczynę amfetaminą, grodziscy policjanci szybko ustalili źródło pochodzenia narkotyków. Jeszcze tego samego dnia w celi grodziskiej komendy znalazła się Anna G., która sprzedawała koleżankom amfetaminę w szkolnej łazience. 18-latka za handel narkotykami może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Wszystko zaczęło się od kontroli przez grodziskich dzielnicowych opuszczonego budynku przy ul. Harcerskiej. W jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli 2 młode dziewczyny. Czujni funkcjonariusze bardzo szybko odkryli cel ich wizyty w tym nieprzyjemnym miejscu. O tym, że było nim zażywanie narkotyków, świadczyła przygotowana porcja amfetaminy.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać, skąd pochodzą i do kogo należą zabezpieczone narkotyki. Do ich posiadania i częstowania koleżanki przyznała się Patrycja L. 17-latka trafiła do celi grodziskiej komendy. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niej tymczasowego policyjnego dozoru. Dziewczyna będzie musiała 3 razy w tygodniu przychodzić do najbliższego komisariatu. Za posiadanie i udzielanie narkotyków innej osobie grozi do 3 lat więzienia.

Na tym nie zakończyły się policyjne ustalenia. Funkcjonariusze chcieli poznać również źródło pochodzenia znalezionej amfetaminy. Wszelkie ślady prowadziły do młodej mieszkanki podgrodziskiej miejscowości. Policjanci szybko potwierdzili, że Anna G. zaopatrywała koleżanki w narkotyki w szkolnej łazience. Jeszcze tego samego dnia 18-latka została zatrzymana. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za handel narkotykami grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

ea/kz

Powrót na górę strony