Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla obywateli Bułgarii

Data publikacji 17.12.2009

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj obywatele Bułgarii podejrzani o skimming. Tak zdecydował wczoraj sąd rejonowy. Mężczyźni kilka dni temu zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów w trakcie zdejmowania nakładki z bankomatu zlokalizowanego u zbiegu Alei Jerozolimskich i Kruczej. Mężczyźni najpierw obserwowali urządzenie z samochodu. Nagle jeden z nich wyszedł z auta i podszedł do bankomatu, z którego zdjął nakładkę.Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Sąd rejonowy zdecydował o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu wobec dwóch obywateli Bułgarii zatrzymanych kilka dni temu przez śródmiejskich policjantów podczas ściągania nakładki z bankomatu.  

Przypomnijmy  funkcjonariusze patrolujący dzielnicę zwrócili uwagę na samochód na bułgarskich numerach rejestracyjnych zaparkowany przy ul. Brackiej. Podjęli obserwację pojazdu, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Po kilku minutach jeden z nich wyszedł z auta i podszedł do bankomatu zlokalizowanego u zbiegu Al. Jerozolimskich i Kruczej. Następnie oderwał z urządzenia nakładkę i wrócił do samochodu.

W momencie, kiedy mężczyźni chcieli odjechać wkroczyli policjanci. Zatrzymali pojazd. Jak się okazało, było w nim dwóch 27-letnich obywateli Bułgarii. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił im zarzut przygotowania do kopiowania kart płatniczych i wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt.

ea

Nagranie audio Zatrzymani za skimming - mówi Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP

Pobierz plik Zatrzymani za skimming - mówi Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP (format mp3 - rozmiar 898.02 KB)

Film Zatrzymani za skimming


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za skimming (format flv - rozmiar 2.1 MB)

Powrót na górę strony