Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na oszustwie, planowali kolejne

Data publikacji 14.12.2009

Planowali szereg wyłudzeń kredytów w warszawskich placówkach bankowych. Obaj są doskonale znani stołecznym policjantom. Dwóch braci wpadło w zasadzkę przygotowaną przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP, gdy próbowali wyłudzić 19 tys. złotych kredytu. Pieniądze chcieli zdobyć za podstawie sfałszowanej dokumentacji dotyczącej działalności gospodarczej.

Andrzeja P. i jego brata Grzegorza zatrzymali policjanci na gorącym uczynku. Obaj złożyli w banku na Mokotowie wniosek o 19 tys. Złotych kredytu. Dołączyli do wniosku dokumentację dotyczącą działalności gospodarczej. To właśnie te dokumenty wzbudziły podejrzenia pracowników banku i funkcjonariuszy. Przygotowano zasadzkę.

Obaj mężczyźni byli już wielokrotnie notowani za przestępstwa kryminalne i gospodarcze. Dodatkowo Grzegorz P. odpowiadał za groźby karalne i czynną napaść na policjanta. Zatrzymani przyznali się do przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, że na koncie mogą mieć o wiele więcej takich oszustw. Z materiałów sprawy wynika, że sprawcy wykorzystywali do tego celu dokumentów zarejestrowanej, fikcyjnie działającej firmy.
 

 

ak

Powrót na górę strony