Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania

Data publikacji 10.12.2009

Zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu, odzyskanie kasetki oraz ustalenie, że jeden z nich mógł brać udział w dwóch innych włamaniach, to efekt pracy nowodworskich kryminalnych. Policjanci ustalają czy mężczyźni nie są zamieszani w inne sprawy. 19-letni Mariusz Rz. został już przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty. Jego 15-letni kompan będzie odpowiadał przed sądem do spraw rodzinnych i nieletnich.

Z informacji policjantów wynika, że w mikołajkową noc sprawcy włamali się do sklepu wielobranżowego i skradli kasetkę z pieniędzmi. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i typowali podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem. Trop prowadził do dwóch mężczyzn. We wtorek został zatrzymany 19-letni Mariusz Rz., a wczoraj wpadł jego 15-letni kompan. Pierwszy trafił w ręce nowodworskich dochodzeniowców, drugim zaopiekowali się policjanci z zespołu ds. nieletnich i patologii. W czasie wykonywania czynności policjanci odzyskali także skradzioną kasetkę. Została ona porzucona w krzakach.

Wszystko wskazuje na to, że Mariusz Rz. może być zamieszany także w kradzież z włamaniem do sklepu ogólnospożywczego. Do tego zdarzenia doszło 29 listopada. Wówczas sprawca skradł szufladę z kasy fiskalnej oraz pieniądze. Kolejne zdarzenie, które zarzuca się Mariuszowi Rz. to włamanie do domu. Policjanci, którzy przybyli w listopadzie na wezwanie do kradzieży z włamaniem zastali splądrowane mieszkanie i brak butelki alkoholu.

15-latek w najbliższym czasie, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich. Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów zarzuca się mu kradzież z włamaniem do sklepu.

ea/ij

Powrót na górę strony