Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Heroinę i marihuanę trzymał w kieszeni

Data publikacji 09.12.2009

Stał za budynkiem handlowym i nerwowo rozglądał się na boki. Wszystko wskazywało na to, że z niecierpliwością na kogoś oczekuje. Zupełnie zaskoczony 26-letni mieszkaniec Warszawy nie spodziewał się obecności policjantów z Mokotowa. Wpadł z narkotykami, których waga pozwoliłaby na przygotowanie blisko 70 „porcji” tych zabronionych prawem środków. Mężczyzna usłyszał już zarzut za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci wydziału wywiadowczo-patrolowego z Mokotowa nie mogli przejść obojętnie obok niecodziennie zachowującego się mieszkańca Warszawy. Ten rozglądał się na boki i chował za pobliski budynek handlowy. Wszystko wskazywało na to, że 26-latek na kogoś czeka. Mężczyzna nie przypuszczał, że jest obserwowany przez patrol. Kiedy policjanci podeszli do niego był bardzo zdziwiony. Chciał minąć umundurowany patrol, ale już po chwili był legitymowany i kontrolowany. W kieszeni  jego kurtki policjanci znaleźli torbę z suszem oraz dwie mniejsze z jasnobrązowym proszkiem. Okazało się, że narkotyku starczyłoby na przygotowanie 30 „działek” marihuany i 40 porcji heroiny o czarnorynkowej wartości przekraczającej 2 tys. złotych.

Mężczyzna popołudnie i noc spędził w policyjnej celi. Nazajutrz został przesłuchany przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy przy Malczewskiego. 26-latek usłyszał także zarzut za nieprzestrzeganie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Takie zachowanie zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ae/ao

Powrót na górę strony