Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwester - zmiany w ruchu drogowym

Data publikacji 30.12.2019

Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc w roku - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. We wtorek 31 grudnia rozpocznie się na placu Bankowym największa w stolicy zabawa sylwestrowa w związku z tym na ulicach Warszawy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Do 5 stycznia zamknięte są miejsca postojowe na pl. Bankowym. Równocześnie wyłączona z ruchu została jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

Także do 5 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej (od ul. Orlej do Przechodniej) obowiązuje ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Ponadto, od 16 grudnia od godz. 0.01 do 2 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony został zakaz parkowania na ulicach: Senatorskiej za skrzyżowaniem z ul. Marszałkowską oraz Elektoralnej od ul. Orlej do Przechodniej.

Od piątku, 27 grudnia do czwartku, 2 stycznia zamknięte dla ruchu będą:

  • Elektoralna do budynku nr 2,
  • Przechodnia od budynku nr 115.

Od wtorku, 31 grudnia od godz. 14.00 do środy, 1 stycznia do godz. 6.00, zamknięte dla ruchu i wyłączone z parkowania będą ulice:

  • pl. Bankowy,
  • Marszałkowska na odcinku od ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej) do pl. Bankowego,
  • al. „Solidarności” na odcinku od ul. Grodzkiej do al. Jana Pawła II (uwaga, dojazd do posesji będzie dopuszczony od al. Jana Pawła II do ul. Orlej; wjechać w al. „Solidarności” z al. Jana Pawła II będzie można tylko od strony Hal Mirowskich; ul. Kapucyńską będą mogły jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej),
  • gen. W. Andersa na odcinku od ul. Nowolipki do pl. Bankowego (uwaga, nie będzie można skręcić w lewo z ul. Stawki w ul. gen. W. Andersa),
  • Senatorska na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego.

Ponadto od niedzieli, 31 grudnia od godz. 18.00 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 4.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ulicach:

  • Al. Jerozolimskie (jezdnia w kierunku centrum) od ul. Żelaznej do ul. T. Chałubińskiego,
  • Ul.Okopowa (jezdnia w kierunku Żoliborza) od ul. Dzielnej do M. Anielewicza.

Objazdy wyłączonego z ruchu placu i przyległych ulic zostaną poprowadzone al. Jana Pawła II lub Wisłostradą.

 

opr. Urząd m.st. Warszawy

 

Pliki do pobrania

  • 119 KB
Powrót na górę strony