Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święta na drogach garnizonu stołecznego - podsumowanie

Data publikacji 30.12.2019

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy podczas działań "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie". Od wtorku do niedzieli na drogach garnizonu stołecznego doszło do 241 kolizji oraz 17 wypadków drogowych, w których dwie osoby poniosły śmierć, a 21 osób zostało rannych. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 67 nietrzeźwym kierującym. Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących i dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Okres świąt to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze KSP oraz podległych jednostek od minionego wtorku do niedzieli dbali o bezpieczeństwo na drogach garnizonu stołecznego, zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni na drogach garnizonu doszło do 17 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. Doszło również do 241 kolizji drogowych. Rannych zostało 21 osób Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 67 kierującym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

nadkom. Jarosław Florczak

Powrót na górę strony