Niezmiennie w czołówce

Data publikacji 29.11.2019

W tegorocznej Lidze Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów stołeczni policjanci wielokrotnie stawali na podium. Tak też było podczas ostatniego etapu. Wśród kobiet najcelniejsza była Agnieszka Szymanik. W klasyfikacji open trzecie miejsce zajął Maciej Mikołajczuk. Drugie miejsce w klasyfikacji weteranów zajął Dariusz Przasnek. Natomiast drużynowo policjanci z garnizonu uplasowali się na trzecim i czwartym miejscu.

Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów to zawody, w których funkcjonariusze formacji mundurowych oraz weterani, podczas trzech etapów, rywalizują między sobą w różnych konkurencjach i kategoriach: indywidualnej kobiet, open, weterani oraz drużynowej. Finał odbył się 28 listopada 2019 roku na strzelnicy przy ul. Iwickiej 14, wzięło w nim udział 157 strzelców, 33 drużyny.

W ostatnim etapie zawodnicy strzelali z broni krótkiej do tarczy TS 10/4 (czyli „francuza” z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych) z odległości 25 metrów. Finał okazał się szczęśliwy dla drużyny z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, drugie miejsce zajęli funkcjonariusze ze Służby Ochrony Państwa, natomiast trzecie i czwarte należało do policjantów z Komendy Stołecznej Policji.

Pierwszą wśród kobiet była Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, kolejne miejsce zajęła Aleksandra Rudnik z KMP w Bydgoszczy, a  Izabela Krypciak z OISW w Katowicach była trzecia. Tuż za podium uplasowała się Inga Kołodziej z WDZ KSP.

W kategorii open zwyciężył Grzegorz Orłowski (SOP). Drugi był Grzegorz Hyra  (OISW Katowice). Kolejne miejsce na podium zajął Maciej Mikołajczuk (KRP Warszawa I).

W kategorii weteranów stołeczny policjant, Dariusz Przasnek (OPP w Warszawie) był drugi.

W trakcie poszczególnych etapów ligi rozgrywano również turniej charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Tekst: Ewelina Kucharska