Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli nawigacje, zostali zatrzymani

Data publikacji 04.12.2009

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynków dwóch młodych mężczyzn, którzy na jednym z bemowskich parkingów dokonali kradzieży dwóch nawigacji samochodowych. Wartość skradzionego sprzętu wyniosła około 23 tysiące złotych. Dziś 22-letni Jerzy B. i 20-letni Mariusz S. usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W nocy funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego dostali zgłoszenie, że na jednym z bemowskich parkingów kierowca samochodu porusza się bez włączonych świateł mijania. Policjanci na miejscu zdarzenia ujawnili samochód marki Renault, który był otwarty z włożonymi do stacyjki kluczykami i z pozostawionymi przedmiotami wewnątrz pojazdu. Wokół nie było żadnych osób. Policjanci postanowili obserwować samochód. Po pewnym czasie do samochodu podszedł młody mężczyzna. Kiedy zorientował się, że jest obserwowany zaczął uciekać.

Natychmiastowa interwencji funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 20-letniego Mariusza Sz. Mężczyzna tłumaczył, że umówił się w tym miejscu ze swoim kolegą, 22-letnim Jerzym B. Mężczyzna również został zatrzymany w momencie, kiedy przyjechał na parking taksówką.

W czasie sprawdzenia parkingu osiedlowego funkcjonariusze znaleźli wybite szyby w drzwiach dwóch vw passatów. Zatrzymani przyznali, że chwilę wcześniej dokonali włamania do tych samochodów. Skradli z nich nawigację samochodową. Przedmioty ukryli w krzakach oddalonych 200 metrów od parkingu. Policjanci zabezpieczyli skradzione mienie, jak również znalezione przy zatrzymanych wkrętarkę oraz rękawiczki.

Mężczyźni byli już notowani za przestępstwa podobne a kilka miesięcy wcześniej opuścili areszt śledczy. Teraz usłyszą zarzuty włamania do pojazdów i kradzieży z nich nawigacji a dochodzeniowy zwrócili się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

ea/jb

Powrót na górę strony