Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusowali na Narwi

Data publikacji 03.12.2009

Jednej nocy podczas kłusownictwa na Narwi w ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn. Zatrzymani używając sieci, wędek i szarpaków nielegalnie łowili ryby. Sprzęt zabezpieczono, a cała trójka w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie. Może im grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Funkcjonariusze komisariatu rzecznego Policji pełniący na co dzień służbę na wodach powiatu nowodworskiego, patrolowali dziś w nocy rzekę Narew w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. W pewnym momencie zauważyli, że 30-latek wyjmuje z samochodu żak i szarpaki. Bezzwłocznie narzędzia kłusownicze zostały zabezpieczone, a mężczyzna wylegitymowany.

Gdy tylko policjanci skończyli sprawę z 30-latkiem, niemal od razu zauważyli, że dwaj mężczyźni pod osłoną nocy łowią ryby, szarpiąc co jakiś czas wędkami. Doświadczeni funkcjonariusze od razu zorientowali się, że obaj najprawdopodobniej łamią prawo. W tym przypadku mundurowi zabezpieczyli wędki, a także szarpaki. 30-latek i 41-latek w najbliższym czasie odpowiedzą za swoje zachowanie. Może im grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

ea/ij

Powrót na górę strony