Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

82 „działki” marihuany nie trafią na rynek

Data publikacji 03.12.2009

Doskonałe rozpoznanie środowiska dilerów przez kryminalnych z Pruszkowa po raz kolejny zakończyło się zabezpieczeniem ponad 82 gram marihuany oraz zatrzymaniem dwóch osób odpowiedzialnych za jej rozprowadzanie. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 20-latka. 17-latekdobrowolnie podał się karze. Sąd warunkowo zawiesił jej wykonanie.

Kolejna udana realizacja to wynik pracy oraz rozpoznania w środowisku przestępczym kryminalnych z Pruszkowa. Od dłuższego czasu funkcjonariusze obserwowali dwie osoby, które podejrzewali nie tylko o posiadanie, ale i udzielanie narkotyków innym osobom na terenie Michałowic. I nie pomylili się.

17-letni Piotr K. w chwili zatrzymania miał przy sobie 0,33 grama marihuany. Tłumaczył, że marihuanę ma tylko na własny użytek. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w mieszkaniu 20-letniego obywatela RPA. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli ponad 82 gramy marihuany.

Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy do obydwu zatrzymanych zgłosili się ich dwaj „stali klienci”, którzy na oczach kryminalnych próbowali dokonać zakupu marihuany. Cała czwórka została przewieziona do pruszkowskiej komendy. „Klienci” po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Natomiast dilerów zatrzymano. Obydwaj usłyszeli po trzy zarzuty: posiadania, udzielania w celu osiądnięcia korzyści majątkowej oraz ułatwienie użycia środków odurzających.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 20-latka na okres trzech miesięcy. 17-letni Piotr K. poddał się dobrowolnie karze. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat więzienia, za znaczną ich ilość do ośmiu, a za czerpanie korzyści majątkowej z ich udostępniania może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/io

Powrót na górę strony