Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paser zażądał 15 tysięcy złotych „rekompensaty”

Data publikacji 02.12.2009

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 39-letniego Mariusza S. który żądał 15 tysięcy złotych od Tomasza K., od którego nabył za 100 złotych kradziony skuter. Wczoraj Mariusz S. usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za powyższy czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w sierpniu bieżącego roku. Wówczas 35-letni Tomasz K. dokonał kradzieży skutera w Piasecznie. Bardzo szybko też znalazł nabywcę, 39-letniego Mariusza S., który kupił sprzęt za 100 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego piaseczyńskiej komendy w bardzo krótkim czasie ustalili sprawcę kradzieży motoru, a także jego nabywcę. Wówczas Tomasz K. usłyszał zarzut kradzieży, a Mariusz C. paserstwa.

Mariusz C. postanowił "zrekompensować" sobie na własną rękę stratę 100 złotych i zaczął zastraszać Tomasza K. Zażądał od niego 15 tysięcy złotych. Groził, że jeżeli nie zapłaci mu wymienionej kwoty, to spotka go coś złego. Sprawca kradzieży tak się przestraszył, że postanowił o tym fakcie powiadomić policjantów z Góry Kalwarii.

Funkcjonariusze zatrzymali Mariusza C.  Na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego usłyszał on wczoraj zarzut prokuratorski usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za powyższy czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

ea/mp

Powrót na górę strony