Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 13 tysięcy sztuk papierosów i prawie 3,5 kg tytoniu

Data publikacji 30.09.2019

Ponad 13 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy, prawie 3,5 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z wolskiej komendy. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mężczyznę. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu towaru akcyzowego, gdzie Skarb Państwa poniósł straty z tytułu podatku akcyzowego w wysokości prawie 20 tysięcy zł.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że w jednym z pomieszczeń na bazarku dochodzi do handlu papierosami bez akcyzy. Funkcjonariusze przygotowali działania i podjęli obserwację.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę. W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze ujawnili ponad 13 tysięcy szt. „nielegalnych” papierosów oraz prawie 3,5 kg krajanki. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły prawie 20 tysięcy zł.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych przez policjantów, na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towaru akcyzowego.  

ms/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 1.68 MB)

Powrót na górę strony