Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną, działał w recydywie

Data publikacji 30.09.2019

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad żoną. 66-latek zatrzymany przez mundurowych z Żoliborza, groził pokrzywdzonej śmiercią oraz wyzywał ją i obrzucał wulgaryzmami. Mężczyzna był już karany za takie samo przestępstwo, rok temu wyszedł z więzienia.

Po godzinie 20.00 policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego z żoliborskiego komisariatu, interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna   wszczął awanturę, podczas której groził żonie pozbawieniem życia, a także wyzywał ją słowami obelżywymi. 66-latek zaledwie rok temu opuścił zakład karny, gdzie przebywał dwa lata za podobne przestępstwo. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zebrali materiał dowodowy, a następnie przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania się nad członkiem rodziny w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ks/mb

Powrót na górę strony