Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

A Ty w jakich kolorach widzisz swoją przyszłość?

Data publikacji 26.09.2019

Masz milion pomysłów, które chciałbyś zrealizować. Masz marzenia, które chciałbyś, aby stały się faktem. Masz rodzinę i znajomych, z którymi chciałbyś przeżyć wiele szczęśliwych lat. Ale czy to wszystko nie zaprzepaścisz jednym nierozsądnym zachowaniem na drodze? Zwolnij, a jeśli trzeba zatrzymaj się i pomyśl, czy swoją agresywną jazdą, nie narażasz siebie i innych uczestników ruchu. Nie ignoruj przepisów ruchu drogowego – ŻYJ! – apelują stołeczni policjanci w najnowszym spocie profilaktycznym, wyemitowanym po raz pierwszy 26 września – w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

1,5-minutowy spot powstał przy udziale policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji. Ale w ten wyjątkowy projekt zaangażowanych było również wiele innych osób. Dziękujemy za pomoc w realizacji i montażu filmu Panom Rafałowi Wójcikowi i Radosławowi Wikierze, a także Sandrze Mosakowskiej i Małgorzacie Bednarek oraz gronu fascynatów motoryzacji i bezpiecznej jazdy.

Spot pokazuje tragiczne, nieodwracalne skutki bezmyślnego zachowania na drodze. Stołeczni funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie swojej służby nieraz widzieli konsekwencje tragicznych zdarzeń na drogach. Tym spotem chcą uświadomić użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo jest w ich rękach. To oni decydują, czy poruszają się po drodze z dozwoloną prędkością, czy ustąpią pierwszeństwa pieszemu... Nieraz jedna sekunda może przekreślić czyjeś życie.

A Ty w jakich kolorach chciałbyś zobaczyć swoją przyszłość? Pewnie piękną, barwną i szczęśliwą. Zwolnij więc i pomyśl, czy swoim lekceważeniem przepisów drogowych nie narażasz siebie i innych na drodze. Żyj i pozwól także żyć innym!

 

tekst: podinsp. Anna Kędzierzawska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.58 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.58 MB)

Powrót na górę strony