Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież elektronarzędzi i materiałów budowlanych

Data publikacji 26.09.2019

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi i materiałów budowlanych. 18-latek już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży, do której się nie przyznał. Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów.

Do pruszkowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży elektronarzędzi. Jak zeznał poszkodowany, należące do niego przedmioty miały "zniknąć" z terenu budowy w okresie ostatnich kilku miesięcy. Łupem sprawców padły m.in. szlifierka, młot udarowy, płytki, maszyna do ich cięcia, farby, zawory oraz różne narzędzia budowlane. Łączna wartość strat wyniosła około 2300 zł.

Prowadzone, w tej sprawie, czynności doprowadziły policjantów do 18-latka. Prowadzona przez niego korespondencja wskazała, gdzie mogą być skradzione z budowy rzeczy. Funkcjonariusze udali się pod wytypowany adres, gdzie ujawnili różne narzędzia budowlane, maszynę do płytek, płytki, a także farbę. Przedmioty te zostały zabezpieczone, a 18-latek trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanemu zarzutu popełnienia przestepstwa kradzieży. 18-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kk/ts

Powrót na górę strony