Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?” - dzielnicowi z Bemowa aktywni w kampanii w zakresie przeciwdziałania przemocy

Data publikacji 26.09.2019

Wczoraj dzielnicowi z komisariatu Policji Warszawa Bemowo uczestniczyli w inauguracji kampanii w zakresie przeciwdziałania przemocy „Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?”. Realizatorami kampanii jest Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Kampania Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto? realizowana na terenie Dzielnicy Bemowo w okresie od września do grudnia 2019 roku ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zjawiska przemocy, w tym w zakresie różnorodnych form przemocy. Ponadto ma na celu wzbudzenie motywacji do prezentowania zachowań pożądanych oraz osobistej odpowiedzialności za reakcję wobec przejawów przemocy, a w szerszym kontekście za kształtowanie relacji społecznych w bliższym i dalszym otoczeniu.

Wieloletnia współpraca dzielnicowych z Bemowa z instytucjami działającymi w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie zaowocowała udziałem w tejże kampanii. Ciekawy wykład, indywidualne rozmowy na temat walki z przemocą domową – to wszystko po to, aby w sposób interdyscyplinarny podejmować działania w tym zakresie. Podczas inauguracji kampanii przypomniano również zakres i procedurę realizacji procedury Niebieskiej Karty.

ms/OPS Bemowo

  • Inauguracja kampanii „Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?”
    Inauguracja kampanii „Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?”
  • Inauguracja kampanii „Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?”
    Inauguracja kampanii „Widzisz? Reaguj! – Jeśli nie Ty, to Kto?”
Powrót na górę strony