Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór i 3 zarzuty dla podejrzanego o kradzież paliwa z koparki

Data publikacji 26.09.2019

Policjanci z Wawra wytypowali podejrzewanego o kradzież paliwa z maszyn budowlanych. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, podczas interwencji podjętej w momencie, kiedy odjeżdżał z miejsca zdarzenia ze swoim łupem. Nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy i dodatkowo potrącił dwóch policjantów. Wpadł w ręce stróżów prawa kilka godzin później, kiedy próbował oddalić się z miejsca zamieszkania. Usłyszał 3 zarzuty, kradzieży z włamaniem, niezatrzymania się do kontroli oraz wpływania przy użyciu przemocy na czynności policjantów. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci operacyjni z komisariatu w Wawrze w wyniku przeprowadzonych ustaleń, obserwacji i pozyskanych informacji wytypowali mężczyznę, który może dokonywać kradzieży paliwa z koparek zaparkowanych w okolicach placów, gdzie prowadzone są prace budowlane.

Funkcjonariusze podjęli nocną obserwację i działania. Okazało się, że faktycznie 49-letni obywatel Gruzji pojawił się we wskazanym miejscu. Zapakował baniaki ze spuszczonym paliwem do bagażnika i chciał odjechać.

Policjanci podjęli interwencję. Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia i okrzyki funkcjonariuszy, a podczas próby zatrzymania potrącił samochodem dwóch policjantów. Kilka godzin później został zatrzymany po krótkim pościgu, zaraz po tym jak wyjechał z posesji. W bagażniku przewoził baniaki z olejem napędowym, w miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne pojemniki, w których najprawdopodobniej 49-latek gromadził kradzione paliwo. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu 3 zarzuty, kradzieży z włamaniem, niezatrzymania się do kontroli oraz wpływania przemocą na prowadzone przez policjantów czynności służbowe.

jw

  • miejsce kradzieży paliwa z koparki
    miejsce kradzieży paliwa z koparki
  • miejsce kradzieży paliwa z koparki
    miejsce kradzieży paliwa z koparki
  • miejsce kradzieży paliwa z koparki
    miejsce kradzieży paliwa z koparki
Powrót na górę strony