Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkuletni konflikt zakończony zarzutami dla 58-latki

Data publikacji 26.09.2019

Funkcjonariusze z Mokotowa zatrzymali 58 – letnią mieszkankę Warszawy, która miała grozić pozbawieniem życia byłej żonie swojego obecnego partnera. Panie mieszkają w sąsiadujących lokalach. Zatrzymana usłyszała zarzut, za który może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Konflikt między paniami trwa od około 3 lat. Kiedy jedna z nich rozstała się z mężem, ten znalazł schronienie u drugiej, która mieszka piętro wyżej. Od tego czasu rozpoczął się spór i złośliwości ze strony mieszkanki wyższej kondygnacji. Hałasowała ona celowo zakłócając spokój sąsiadom z dołu, poprzez przesuwanie mebli w porze nocnej czy też zrzucanie przedmiotów na podłogę. Między paniami dochodziło również do spięć na korytarzu oraz podwórku.

Z relacji pokrzywdzonej wynika że przed budynkiem w którym obie mieszkają doszło do zdarzenia w którym została zaatakowana słownie przez 58 – latkę, która obrażała ją słowami wulgarnymi i próbowała popychać.

Cierpliwość pokrzywdzonej się wyczerpała kiedy napastliwa sąsiadka zaczęła kopać w jej drzwi wejściowe strasząc ją jak i jej wiekową mamę. Podczas tego zdarzenia agresorka miała wykrzykiwać groźby pozbawienia życia wobec pokrzywdzonej, która obawiała się ich spełnienia z uwagi na agresję i zapalczywość sąsiadki oraz na fakt, że ta nie stroni od alkoholu. Wezwała wtedy patrol Policji i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak zeznawała miała już dość sytuacji w której jej mama, mająca już swoje lata, musi odprowadzać ją do wyjścia, żeby mogła bezpiecznie opuścić klatkę.

Zatrzymana 58 – latka usłyszała zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia, do których się przyznała i wyjaśniła, że to sąsiadka z dołu prowokuje wszystkie sytuacje konfliktowe. Oświadczyła, że też jest przez nią obrażana ale po cichu i nikt tego nie słyszy. Popełnione przez nią czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności do 2 lat ale podejrzana dobrowolnie poddała się karze grzywny z jednoczesnym obowiązkiem przeproszenia pokrzywdzonej.

kg

Powrót na górę strony